Reiki

Reiki z pohledu Stvořitele naší Vesmírokupy

30. července 2010 v 0:02 | Crystallin
reiki ruce
Pro všechny, kteří se o energii Reiki zajímají, či s ní pracují.

Reiki souvisí se zcela prvotními lze říci jinovými energiemi lásky, které mají charakter "léčitelský", avšak nikoli pouze ve smyslu léčení, jak jej běžně chápeme.

Prvotní Stvořitel této Vesmírokupy hovoří o energii zvané "Reiki":

"Nyní ti porozprávím o pravé podstatě Všehomíra, o pravé podstatě Kundaliní Reiki, jenž tvoří jedinou a podstatnou část Univerza, jíž lze energií Reiki nazývat.

reikistům - cvičení pro obnovení sil

8. května 2010 v 21:38 | Crystallin

reikistům - pro obnovení sil
Hatsurei Ho

Tato technika byla praktikovaná v původním Usui Ryoho pravidelně při každém střetnutí žáků. I dodnes je neoddělitelnou součástí každodenního cvičení japonských reikařů. V různých obměnách je tato technika znám a praktikovaná i v jiných léčebných systémech.

Hatsurei Ho je cvičení, které rozšiřuje energetické kanály v našich jemnohmotných tělech a napomáhá v duchovním růstu. Mělo by se stát součástí naší každodenní práce s Reiki, každodenní práce v našem rozvoji osobnosti.

Před samotný cvičením Hatsurei Ho je vhodné utišit svoji mysl tichou modlitbou nebo odříkáváním pozitivních afirmací.

O Reiki

23. ledna 2010 v 14:40 | Crystallin

O reiki

Reiki je učení práce s vesmírnou energií, jež ze své vlastní podstaty původu nemůže ublížit nebo být zneužita. Rei v překladu znamená vesmírný, životodárný a Ki znamená energii.

Reiki je bezpečná, jemná a nenásilná metoda praktického uzdravování. Zvyšuje energii, zmírňuje bolest, umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit harmonie.Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. Reiki působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duševní a duchovní. Reiki energii může přijímat každý a předávat ji může pouze člověk zasvěcený do určitého stupně reiki od reiki mistra.

Reiki je vhodnou doplňkovou terapií k lékařské péči, která v posledních letech zaznamenává velký nárůst praktikujících i oficiální nasazení např. v amerických nemocnicích. Používá ji mnoho masérů, fyzioterapeutů, zdravotních sester a lékařů.

Rozhodnutí stát se kanálem pro reiki energii je silný zážitek, který může změnit Váš život a pomůže na cestě Vašeho duchovního růstu. Energie reiki je skutečná a reiki praktik vnímá její fyzickou přítomnost.

Usui metoda, jak ji učila Hawayo Takata zahrnuje tři úrovně reiki. Úroveň reiki 1 vytvoří ve studentovi kanál pro reiki energii. Jakmile je kanál pro reiki energii vyladěn, lěčivá energie začne procházet studentem.Úroveň reiki 2 umožní pracovat s reiki energií na vzdálenost v prostoru a čase. Student, který dosáhne úrovně reiki 3, se stává reiki Mistrem a učitelem. Každá úroveň reiki vyžaduje práci s energetickým systémem člověka. Reiki zasvěcení je provedeno doživotně.

Každý člověk potřebuje různě dlouhý čas na své duchovní cestě mezi jednotlivými reiki stupni. Tím je umožněno každému jít vlastní duchovní cestou svým tempem. Výběr reiki Mistra je možný provést na základě praktických zkušeností s léčením od konkrétního reiki Mistra nebo na základě Vaší intuice.

Copyright Petr Chmelík

 
 

Reklama