Stav po smrti a reinkarnace

Duchovní principy

11. července 2011 v 18:49 | Crystallin
1. Duši nelze definovat ani změřit, protože nemá žádné hranice, které bychom mohli v rámci jejího božského stvoření uchopit. Nejpřiléhavějším popisem pro vyjadřovanou podstatu duše je, že představuje inteligentní energii, jež je nesmrtelná a projevuje se specifickými vibračními vlnami světla a barev.
2. Všechny lidské bytosti mají jednu duši, která setrvává ve zvoleném fyzickém těle až do smrti. Na výběru svého příštího fyzického těla v průběhu reinkarnačních cyklů se duše samy podílejí. Duše se zpravidla připojuje ke svému fyzickému tělu po početí mezi čtvrtým měsícem a porodem.
3. Každá duše má jedinečný nesmrtelný charakter. Když se připojí k lidskému mozku, splyne tento charakter s emoční povahou daného těla čili lidským egem, a vznikne tak jediná dočasná osobnost určená pro jeden život. Tomu se říká dualita naší mysli.
4. Ačkoliv duchovní vzpomínky mohou být působením amnézie na úrovni vědomého vnímání skryté, lidský mozek ovlivňují myšlenkové vzorce duše, jež představují pro určité jednání motivační faktory.

O stavu po smrti a andělech

11. července 2011 v 17:04 | Crystallin
23.prosince 1894
Dnes ráno ti chci psát o tom, co se týká stavu duše, která je bezprostředně po smrti zbavená těla. Když se setká se strážným andělem, je obyčejně velmi užaslá.
Všechno je tak nové; vedle zcela neočekávaných podobností právě tolik odlišností. Když se například probouzíme k novému životu, nacházíme se ještě ve starém světě. Obklopují nás ještě všechny nám tak známé věci, stěny, obrazy, okna, lůžko. Jediné nové je v tom, že tu stojíš mimo své tělo a divíš se, jak je možné, že ti již nenáleží. Pak se ti to ujasní a začneš chápat, co se stalo. Podobné zkušenosti jsi již učinil ve snech, které je možno vysvětlit stejnou příčinou, tedy vystoupením vědomé duše z fyzického rámce, který však zůstává v plné činnosti dýchání. První, na čem poznáš, že se tu něco změnilo, je anděl.
 
 

Reklama