Zajímavosti

Kdo se neumí radovat ze života, nemá dost peněz

24. března 2015 v 11:25 | Crystallin

Neleží za nedostatkem finančních prostředků nechuť účastnit se "pozemských" radovánek?

Vždyť je to nad slunce jasnější: kdo se neumí radovat ze života, prostě nemá ani peníze! Na co taky, že?
Proto dřív platilo být duchovní = být chudý, když se vyznávala cesta askeze jako podmínky vstupu do Božího království!
Takto o problematice finančního nedostatku píše Valerij Sinelnikov ve své knize "Skutečné bohatství:
Peníze: dobro nebo zlo? Máte jich dost?
"Podívejte se," říkám a ukazuji jim knihu, "tato kniha stojí pět hřiven. A kolik stojíte vy?""Jo tak," řekla žena, "pokud to myslíte takhle, pak nestojím ani za groš."
"Proto se také trápíte kvůli nedostatku peněz."
A jak se chováte k sobě vy? Do jaké míry je vyvinutý váš pocit vlastní hodnoty? Pokud si pravidelně nadáváte, cítíte vinu nebo si myslíte, že jste horší nebo lepší než někdo jiný, máte problém nejen s úctou a láskou k sobě, ale také se životem.

Kletby

28. srpna 2011 v 13:44 | Crystallin
Kletby I. Kategorie

Tak tohle už bývá práce opravdového mága, čaroděje, černokněžníka...

V životě jich je velice málo, kletba na objednávku od černého mága také není zrovna zadarmo. Je to v podstatě kletba II. kategorie, ale má tzv. háček neboli pojistku.

Projevuje se to tak, že v případě pokusu o zrušení prokletí se může zdvojnásobit její účinek nebo odeklínač na sebe přijme část toho prokletí, event. ho poškodí jiným způsobem (zblázní se :o))).

Některé háčky mohou zasáhnout karmu. Ne vždy je správné tu kletbu zrušit. Někdy se může stát, že si ji dotyčný opravdu zaslouží a má ho něco naučit...

Ilumináti v pohádce Tom a Jerry? To už je moc!

3. listopadu 2010 v 19:03 | Crystallin
Video mluví samo za sebe...

Ruský tisk: Pro veřejnost neznámá a šokující úroveň vyspělé satelitní techniky (Satelity dokáží ovlivnit vaši mysl i odposlouchávat řeč uvnitř domů)

21. srpna 2010 v 21:49 | Crystallin
Šokující hrozba satelitního sledování
John Fleming

Většina světa to sice neví, ale satelity dokážou provádět neuvěřitelné, a často šokující kousky. To by nemělo být nijak překvapivé, vezme-li člověk v úvahu obrovské úsilí směrované do satelitní technologie od dob sovětského satelitu Sputnik, vypuštěného v r. 1957, který způsobil paniku v USA. Satelit může monitorovat každý pohyb člověka, dokonce i když je "cíl" v budově nebo hluboko uvnitř stavby, či rychle cestuje v autě po dálnici, a to za jakéhokoliv počasí (zataženo, deštivo, bouřky). Na Zemi neexistuje žádné místo, kam se schovat. Je třeba pouze tří satelitů, aby se svět pokryl pokrývkou pro detekci. Mimo sledování každého činu osoby a přenášení dat na počítačovou obrazovku na zemi, patří mezi úžasné schopnosti satelitů také čtení lidské mysli, monitorování konverzace, manipulace s elektronickými přístroji a fyzický útok na někoho pomocí laserového paprsku. Dálkové čtení něčích myšlenek prostřednictvím satelitní technologie je docela bizarní, avšak přesto se to dělá; v současné době je to realita, nikoliv chiméra z nějaké futuristické dystopie! Těm, kteří snad nevěří mému popisu satelitního sledování, jednoduše ocituji prověřené římské přísloví: čas vše ukáže (tempus omnia revelat).

O cenzuře T-mobile internetu

31. července 2010 v 21:13 | Crystallin

Tak nám nedávno začal cenzurovat internet i T-Mobile. Pravda, po Vodafone a O2 to bylo jen otázkou času, ale pořád jsem si říkal, že třeba ještě ne dnes a že jsou třeba rozumní. Ne, jsou naprosto stejní jako ostatní.

Pár chvil po dočtení tiskové zprávy jsem se rozhodl zavolat na infolinku a celou věc si pro jistotu ověřit - tak trochu jsem doufal, že je to jen omyl. Následuje autentický přepis audiozáznamu z telefonátu na infolinku:

O - operátor, J - já
O: Dobrý večer, u telefonu P. S., jak vám mohu pomoci?
J: Pilař, dobrý večer, já mam takový problém... Já jsem si tu přečetl tiskovou zprávu, že začínáte blokovat nějaké internetové stránky. Pochopil jsem dobře, že to je implicitně zapnuté pro všechny uživatele?

Deset důvodů, proč nezapínat televizi

30. července 2010 v 0:17 | Crystallin
tv

Odpovědi na časté dotazy: čím je televize škodlivá? Co je na ní dobrého? Jak chceme snížit čas strávený u televize?

Bez Televize - hnutí za zábavnější život

1. Kdo jsme a co chceme

Jsme neformální hnutí lidí, kteří si myslí, že sledování televize přináší více negativních vlivů, než se všeobecně tuší, a chceme propagovat životní styl, který se bez televize co nejvíce obejde.

1.1. Proč je televize tak špatná?

Netvrdíme, že televize je špatná sama o sobě a v každé situaci. Naše výhrady se týkají některých negativních vlivů, které přináší (některé výhrady se určitých televizních stanic netýkají):

Negativní dopady informačních technologií na psychiku člověka

9. května 2010 v 21:52 | Crystallin
Negativní dopady informačních technologií na psychiku člověka
Informatizace společnosti
  • V posledních letech žijeme v době velkých a obtížně předvídatelných společenských změn, za jejichž podstatnou část může rychlý rozvoj informačních a komunikačních technologií.
  • S tím úzce souvisí i přetížení informacemi. Neustále jsme obklopováni informacemi z tištěného materiálu, rozhlasového či televizního vysílání, Internetu nebo odjinud.
  • Mnoho lidí zastává názor, že ten, kdo má nejvíc informací, má výhodu před ostatními, kteří k informacím takový přístup nemají.
  • Informace už nejsou jen prostředkem k dosažení nějakého cíle, ale cílem samotným.

HAARP co je to?

12. března 2010 v 20:31 | Crystallin
Březen, za kamna vlezem.
Vím že v březnu se žádná vedra neočekávají, ale co je moc, to je moc. Myslíte že je normální aby bylo v březnu -12 stupňů? Kdyby jen u nás ale po celé Evropě. Mám dojem že by toto téma s tím mohlo souviset. Myslela jsem, že probíhá globální oteplování! Tak kam se nám sluníčko schovalo?
Dokáže toto zařízení ovlivnit naše počasí? Vím, že je trochu hloupé hledat viníka, ale toto zařízení se mi nelíbí samo o sobě. Kdyby bylo alespoň využíváno konstruktivně, ne destruktivně. Kdyby globální oteplování zastavilo. (sice po téhle zimě už mi vůůbec nevadí :D).
Zvažte sami. Není na tom něco?

HAARP - zneužité nebe


(jiří mašek)

"Kosmické síly hrají ústřední úlohu v nadcházející revoluci ve vedení války, a to díky své jedinečné schopnosti shromažďování, přenášení a rozšiřování informací," řekl v roce 1996 tajemník amerického ministra obrany Paul G. Kaminski. Tento výrok o vojenských vesmírných programech vyslechl kongresový výbor pro národní bezpečnost ve Washingtonu. Je pravděpodobné, že Kaminski měl na mysli také zařízení HAARP na Aljašce; o kterém jsme již psali v loňském 9. čísle. Jeho možnosti předčí ty nejfantastičtější sny kandidátů na ředitele zeměkoule, kteří kdy chodili po jejím povrchu.

NEBEZPEČÍ DVOJÍ TVÁŘE
Nejvýkonnější radarový systém světa označovaný zkratkou HAARP dovoluje zvyšovat teplotu určité části ionosféry. Může tak měnit výšku této vyšší atmosférické vrstvy, kterou lze pak použít k odrazu nějakého druhu elektromagnetických vln do libovolného místa na planetě. Což Spojeným státům skýtá úžasné strategické možnosti. Projekt je vyvrcholením dlouhodobého úsilí amerických expertů, pracujících pro americkou armádu a průmyslové podniky, které se zabývají výzvědnou a vojenskou technologií.

Oficiálně zahájilo zařízení HAARP v roce 1993 "aktivní vysokofrekvenční výzkum polární záře". Ale už zpráva k patentu velmi podobné aparatury fyzika Bernarda Eastlunda, jenž rozvinul práce Nikoly Tesly, předpokládá mnohem širší možnosti využití. Jedním z nich je právě princip bezdrátového přenosu energie, což by pro naši civilizaci znamenalo novou technickou a ekologickou revoluci. Podle některých údajů tak HAARP už tohoto výsledku dosah. Zatím však je tento sen všech energetiků, jak se zdá, vyhrazen pouze pro vojenské účely. Celý trik fungování takového stroje se zakládá právě na povaze ionosféry: Z tohoto obalu Země z horkého plazmatu volných elektronů a kladných iontů lze poměrně malým zásahem uvolnit ohromné množství energie.

ELEKTRONICKÝ OVLADAČ MOZKŮ
Les antén u aljašské Gakony může být využit rovněž jako vynikající obrana proti vzdušnému útoku. Podle mnohých analytiků je snad právě tento úkol tím nejaktuálnějším. 0 ničení naváděcích systémů raket a letadel kdekoli v atmosféře se rovněž zmiňuje už původní patentová zpráva. Zařízení má umět vyrušit všechny nepřátelské elektronické komunikační systémy ve vybrané oblasti planety. Zároveň však umožňuje, bezpečné spojení s vlastními různě rozmístěnými silami. HAARPem lze také ovládat počasí, ale třeba i vytvářet a zacelovat ozonové díry. Doplňkové patenty se pak zmiňují o vysílání speciálně modulovaných elektromagnetických signálů, jež mohou cíleně působit na lidskou psychiku. Patrick Flagalan, který se dlouhodobě zabývá výzkumy umělého ovlivňování nervové soustavy lidí, hovoří proto v souvislosti s HAARPem o "globálním elektronickém ovládání mozků". V aljašské pustině se tedy rozhodně neskrývá nějaká nevinná hračka pro nepraktické vědátory. Svědčí o tom i skutečnost, že se na projektu rozhodující měrou podílejí americké letectvo a námořnictvo.

POHODLNÉ ZNIČENÍ


Zdá se vám nepravděpodobné, žé může být nějaká soustava antén využívána k tolika různým cílům? Je to opravdu jen pouhý dojem. Všem uvedeným činnostem je společný podstatný rys - zakládají se na elektromagnetickém vlnění a nějak souvisejí s ionosférou. Ostatně každé geniální řešení je v podstatě jednoduché. Z projektové dokumentace systému vyplývá, že v kombinaci s raketami má schopnost pomocí laseru nebo paprsků částic vyslat obrovské množství energie, srovnatelné s výbuchem jaderné pumy. Avšak s jednou výhodou - bez škodlivých účinků radioaktivity.

Ničivost výboje lze předem nastavit. Záleží přitom na síle náboje a také na výšce, v níž bude jeho potenciál uvolněn. Tak pohodlný a na neuvěřitelnou vzdálenost přesný systém tu ještě nebyl. Zejména přidáme-li možnost současné likvidace nepřátelských raket i jejich spojení a minimální riskování životů vlastních vojáků.

OBAVY ZE SVĚTOVLÁDY
Zařízení HAARP představuje ohromnou moc. Moc nad energií, telekomunikacemi, počasím, ale i vědomím milionů lidí. Možná je už realitou, možná tato situace teprve klepe na dveře. Nyní záleží v podstatě na tom, aby toto žezlo zůstalo v rukou demokraticky volených institucí USA. Můžeme jen doufat, že se ho nechopí skupiny, které by chtěly, lidstvu nadiktovat svou představu ideálního uspořádání světa. Historická zkušenost nám říká, že to končívá pokaždé velmi špatně. Ostatně miliony obětí nacismu, a především komunismu, o tom svědčí dost přesvědčivě. Apokalypsa svatého Jana popisuje vlastnosti globální hrůzovlády sice v podobenstvích, ale jinak docela realisticky. HAARP je sice menší zařízení než fyzikem Eastlundem zamýšlený "úplný globální ochranný systém", vynálezce však považuje aljašskou anténu za první krok, jenž směřuje k tomu samému. Podle něho by vzhledem k rychlému pokroku ve vysílací technologii a výrobě energie mohl HAARP dosáhnout nakonec stejného výsledku. "Vláda říká, že to není tím, čím se to zdá být. Ale kváká to jako kachna a vypadá to jako kachna - je tedy velmi pravděpodobné, že je to kachna," komentuje dohady o pravém účelu HAARPu Bernard Eastlund, autor původní myšlenky.

článek převzat z čísla 22/2002 Magazínu záhad 2000
Zde je článek ze stránek military.cz, myslím že je psán z méně zaujatého hlediska :) klidně nahlédněte.
Myslím že by šlo těmito technologiemi nějak zastavit globální oteplování. CO myslíte Vy?
 
 

Reklama